30. AKKTY Tilavet Yarışmaları

Kur’an Bülbülleri YAKUT Kampında Bir Araya Geldi

Avrupa Kur’ân-ı Kerîm Tilavet Yarışması’na katılacak yarışmacıların Kur’an okumalarını olgunlaştırmak amacıyla yaz kursu düzenledi. Yaz Kur’ân-ı Kerîm Tilavet Kampı (YAKUT) adı verilen programa Kur’ân-ı Kerîm Tilavet Yarışması finalistleri ile bölge birincileri katıldı.

21 Temmuz- 18 Ağustos tarihleri arasında İstanbul Kartal Anadolu İmam-Hatip Lisesi’nde yapılan çalışma iki ayrı program olarak yürütüldü. Programa toplamda 30 öğrenci katıldı. Her bir program 15 gün sürdü. Kamp ülke ve bölgelerin tatil tarihleri dikkate alınarak gerçekleştirildi.

Programda ağırlıklı olarak Kur’ân-ı Kerîm, Kur’an’ın makam ile okunması, tashih-i huruf ve ezber derslerinde yoğunlaştırılmış bir program uygulandı. Temel Bilgiler dersleri de alan öğrenciler, çeşitli kültürel geziler ile sportif faaliyetlere de katıldı. Kampın yatılı ortamda gerçekleşmiş olmasından dolayı öğrencilerin birlikte yaşama kültürü, aynı ortamı birlikte paylaşma, namazları vaktinde ve cemaatle kılma, disiplin ve kurallara uyma konularında deneyimleri geliştirildi. Kurs sonrasında evlatları ile buluşan veliler de memnuniyetlerini
dile getirdi. Öğrenci velileri özellikle, program süresince öğrencileri yalnız bırakmayan ve motive eden IGMG İrşad Başkanı Celil Yalınkılıç ile birlikte, program, veli, öğrenci ve öğretmen koordinasyonunu sağlayan, müfredat ve ders programını hazırlayan Yavuz Yaylak’a ve kampın başarıyla tamam erdirilmesinde emeği geçen gezi ve organizelerden sorumlu Mustafa Aygen’e, İrşad Koordinatörü Adem Uysal’a, İrşad Başkanlığı Hafızlık Komisyonu üyesi, Viyana İrşad Başkanı ve Kur’ân-ı Kerîm Dersi Hocası Gürsel Turhan ile belletmenlere teşekkürlerini bildirdi.

Related posts

Müslümanların gönlünde taht kuran büyük kârî: Abdubasit Muhammed Abdussamed Salim Davud

“Kur’an okuyan genç manasını da anlamaya yöneliyor.”

30. Avrupa Kur’ân-ı Kerîm Tilavet Yarışması Sonuçlandı